O Moravianskú Venušu 2019

05.02.2019 15:30

Dňa 31.5.2019 sa na ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom uskutočnila tradičná atletická súťaž O MORAVIANSKU VENUŠU 2019. Súťažilo sa v štyroch atletických disciplínach: beh na 60 metrov, vytrvalostný beh (200,300 a 500m), skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, na záver súťaže bol štafetový beh na 1 kolo, v ktorom súťažili dvaja najlepší chlapci a dve najlepšie dievčatá z každej školy. Vekové kategórie detí boli rozdelené podľa ročníkov (1.- 5.ročník).

Súťaže sa okrem domácej ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom zúčastnili ZŠ Vrbové, 4. ZŠ  Piešťany, 9.ZŠ Piešťany a z Čiech prijali pozvanie ZŠ Dolní Věstonice. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 130 detí.

Tento rok bola každá disciplína veľmi vyrovnaná a do poslednej chvíle nebolo rozhodnuté o celkovom víťazovi pretekov. Napokon si víťazstvo vybojovali domáci športovci zo ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom pred 9.ZŠ a 4.ZŠ. Štvrté a piate miesto si podelili ZŠ Vrbové resp. ZŠ Dolní Věstonice.

Pre deti bol počas celého dňa pripravený pitný režim a občerstvenie. Takisto si pochutili na výbornom guláši. K bezproblémovému priebehu súťaže a k výborným športovým výkonom prispelo aj nadherné počasie.